Kurz sebeobrany pro ženy absolvovalo 30 žen

21.12.2015
Ignorovat možná rizika není rozumné ani chytré
 
Znáte ten pocit úzkosti, když se vracíte večer domů? Ten nepříjemný pocit, že jde možná někdo za Vámi? Od září již 30 dívek a žen absolvovalo kurz sebeobrany pod vedením zkušených policistů. Kritériem při výběru nebyla kondice ani tělesné proporce. Zmíněných 30 dívek a žen, bylo vybráno z velkého počtu přihlášených na základě předem určených podmínek.
Instruktoři se v hodinách zaměřovali na to, jak zhodnotit rizika a jak se zachovat v neočekávaných situacích. Každé možné nebezpečí bylo rozebíráno do detailů, každá situace byla vytvářena tak, aby absolventky kurzu získaly skutečnou představu o rizicích a reakcích na ně.
 
Prevence a správné zhodnocení situace je pro Vaše bezpečí to nejdůležitější.
Lekce byly věnovány předcházení sebeobranným situacím, úplným základům sebeobrany, použití běžných i improvizovaných obranných prostředků. Hlavním výstupem byla manipulace a použití vybraného obranného spreje. Posláním kurzu nebylo naučit se fyzicky ubránit nebo zlikvidovat protivníka.  Důležité bylo  naučit ženy „sebeochranné myšlení“. Tedy jak identifikovat nebezpečné situace, místa a lidi tak, aby se mohly případnému nebezpečí vyhnout. Takto uvažující žena, je na situaci lépe připravena, dokáže aktivovat taktické myšlení a má mnohem více času reagovat, ať už sebeobrannými dovednostmi nebo jinými prostředky.
 
Slavnostní ukončení kurzu proběhlo dne 3.11.2015 v prostorách Městského úřadu Kolín. Každá z účastnic obdržela z rukou instruktora certifikát o absolvování jednotlivých lekcí sebeobrany a pepřový obranný sprej. Všem dívkám a ženám, které kurz sebeobrany absolvovaly, gratulujeme a vyslovuje obdiv nad jejich pílí a odvahou.
 
Tento kurz se realizoval za podpory Městského úřadu Kolín v rámci projektu Bezpečný Kolín a díky podpoře ze strany Ministerstva vnitra (program Prevence kriminality) byl zcela ZDARMA. Děkujeme Masarykově Univerzitě v Brně Fakultě sportovních studií oddělení úpolů za zapůjčení speciálního úderového obleku.
 
 
Videoreportáž naleznete na youtube kanálu města Kolína
 
 


POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 1016899 |