Hasiči informují

Hasiči územního odboru Kolín cvičili v polygonu kolegů z Draslovky

14.5.2021
V první polovině tohoto týdne (10. až 12. května) proběhl v areálu firmy Lučební závody Draslovka a.s. Kolín společný třídenní výcvik profesionálních hasičů územního odboru Kolín s místními podnikovými hasiči. Praktická odborná příprava se uskutečnila v polygonu, který byl v podniku v minulosti vybudován z bývalého krytu civilní obrany. 
Nejde o klasický polygon, kde se hasiči proplétají klecemi. Vybavení cvičných prostorů v Draslovce je navrženo tak, že umožňuje simulaci skutečných podmínek při zásahu s použitím dýchací techniky, to znamená především vývin umělých kouřových clon a doprovodných zvukových i světelných efektů.

Odborná příprava byla rozdělena do teoretické a praktické části. Při praktickém výcviku hasiči prováděli průzkum a orientaci v neznámém a silně zakouřeném prostředí s pomocí technických prostředků z CAS 20 a za použití dýchací techniky, hašení požáru ve sklepních prostorech budov, předávání informací o zjištěném stavu zasaženého objektu a vyhledávání zraněné osoby a její záchranu z objektu.

Výcvikový polygon slouží obecně pro ověřování fyzické a psychické připravenosti hasičů. Cílem odborné přípravy je zdokonalit individuální i týmové schopnosti, obratnost a rozhodovací dovednosti.

Za cvičení zodpovídali velitelé čet a družstev příslušné směny ve spolupráci s techniky chemické služby a velitelem jednotky Hasičského záchranného sboru podniku Draslovka Kolín Bc. Rudolfem Sedunkou.

Při praktické odborné přípravě byla dodržena všechna nařízení v rámci hygienických opatření.


POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 923579 |