Hasiči informují


Požár bytového domu způsobil škodu tři a půl milionu korun

1.11.2019
Ve čtvrtek 31. října ve čtvrt na pět odpoledne přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru střechy bytového domu na Podskalském nábřeží v Kolíně. 
Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotky ze stanic Kolín a Kutná Hora včetně výškové techniky, protože šlo o budovu zhruba deset metrů vysokou, a dobrovolné jednotky obcí Velký Osek a Starý Kolín.

Velitel zásahu po příjezdu k události zjistil, že se požár rozvinul na několika místech v půdním prostoru, který má rozlohu asi 250 metrů čtverečních. Aby se podařilo rychle dostat oheň pod kontrolu, rozhodl o rozdělení místa zásahu na dva úseky. Dohromady na nich byly použity čtyři vysokotlaké vodní proudy, zásah probíhal v dýchací technice. Těsně před půl šestou byla nahlášena lokalizace.

O celé situaci byl informován také kolínský starosta, který spolu s jednatelkou firmy, v jejímž vlastnictví je bytový dům, zajišťoval pro obyvatele náhradní ubytování. Hasiči dále důkladně prozkoumávali prostor uvnitř i vně objektu, aby se ujistili, že nikde nedochází k nežádoucímu hoření. Ve čtvrt na sedm byl požár zcela zlikvidován a všechny jednotky se tak mohly vrátit na své základny.

Na budovu bude do rána dohlížet Policie ČR. V dopoledních hodinách proběhne došetření události. Přímé škody byly předběžně vyčísleny na 3,5 milionu korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty v trojnásobné výši. Celá událost se obešla bez zranění.

autor: por. Ing. Tereza Fliegerová (tisková mluvčí HZS Středočeského kraje)


POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 670662 |