Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni

9.11.2016
Projekt Bezpečné město Kolín získal prestižní cenu Ministerstva vnitra České republiky.

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 byla v Praze zahájena dvoudenní mezinárodní vědecká konference „20 let prevence kriminality v ČR“. Pod záštitou ministra vnitra Milana Chovance ji pořádá odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV ve spolupráci s VPŠ a SPŠ MV Praha. 

Konference se účastnili zástupci státní správy, samosprávy, bezpečnostních složek, akademické sféry, vědy a výzkumu či neziskových organizací zabývajících se prevencí kriminality.

V úvodním plénu bývalá ředitelka odboru prevence kriminality MV Jitka Gjuričová připomněla vývoj prevence kriminality v ČR v posledních 20 letech a vedoucí oddělení preventivních programů, dobrovolnické služby a lidských práv odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Michal Barbořík prezentoval Strategii prevence kriminality v ČR na léta 2016 až 2020. Zahraniční hosté pak informovali o vývoji a konstituování prevence kriminality ve svých zemích.Více o konferenci zde.

V průběhu konference  byla, mimo jiné, předána cena " Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni", kdy  druhé místo získal kolínský projekt Bezpečné město Kolín. Cenu prvního náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti, převzal starosta města Kolína  Mgr.Bc. Vít Rakušan, ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. JUDr. Václav Kučera a  vedoucí ÚO Kolín plk.Mgr. JIří Fejfar.
 POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 923602 |