V roce 2019 dostanou kolínští hasiči nového pomocníka - záchranný lodní kontejner

21.11.2018
Územní odbor Kolín HZS Středočeského kraje získal už potřetí finanční prostředky z grantového programu firmy TPCA pro Kolínsko „Pro bezpečné a zdravé Kolínsko“ a v příštím roce hasiči dostanou záchranný lodní kontejner. 
Cílem tohoto projektu je co nejlépe zajistit technické a materiální vybavení pro efektivní zásah na mimořádné události spojené se zásahem na vodní hladině. Projekt bude zároveň využíván k odborné přípravě jednotek požární ochrany ostatních subjektů (státních, obecních i podnikových). Záměrem je dále zvyšovat odbornost a materiální vybavení jednotek požární ochrany pro tyto specifické zásahy.

V současné době probíhá samotná výroba záchranného lodního kontejneru, jehož podoba je zřejmá zatím jen na skicách.

Kolínští hasiči momentálně disponují pro řešení mimořádných událostí spojených se zásahem na vodní hladině technikou, která se skládá z jednoho hliníkového člunu na jednoosém přívěsu a lehčího nafukovacího raftu s možnou úpravou pro uchycení motoru. Dalším pomocným prostředkem je lehké záchranářské prkno Rescue Board pro rychlou záchranu tonoucího. K těmto technickým prostředkům jsou dále přiděleny potřebné počty záchranných vest, suchých obleků a prostředků pro záchranu tonoucích a přepravovaných osob.

Dislokace kolínské stanice je v těsné blízkosti vodního toku Labe a na ORP Kolín se nachází dalších 30 vodních ploch, na kterých je v případě mimořádné události nutné použití záchranných člunů. Východiskem této situace je vytvoření systémového lodního kontejneru pro efektivní uložení technických prostředků pro záchranu osob. Lodní kontejner bude systémově zahrnut do kontejnerového programu jednotek požární ochrany.Projekt bude sloužit pro technické vybavení a zajištění jednotek požární ochrany a složek integrovaného záchranného systému – Policie ČR, zdravotnická záchranná služba, město Kolín, TPCA, JSDHO ORP Kolín, Český Brod, Kutná Hora, Nymburk a dále školící a výcviková střediska.


POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 654327 |