V Kolíně byla nalezena uhynulá labuť

21.1.2017
V ulici Brankovická v Kolíně byla nalezena labuť, u které byl vyšetřením potvrzen virus ptačí chřipky H5N8 – jedná se o typ VIRU NEPŘENOSNÝ NA ČLOVĚKA!

 
Co to znamená?

S ohledem na to, že cílem vyšetření vzorků uhynulých volně žijících ptáků je určit rizikové oblasti, kde je zvýšená pravděpodobnost cirkulace viru v ptačí populaci, není nutné z oblastí, ve kterých byla přítomnost viru vysocepatogeníaviární influenzy laboratorním vyšetřením vzorku uhynulého ptáka potvrzena, další vzorky volně žijících ptáků zasílat.  
Jaká budou opatření?
V místě nálezu pozitivního volně žijícího kusu se NEVYHLAŠUJÍ žádná pásma ani opatření. Není nařízeno žádné utrácení domácích ani volně žijících ptáků!

Jak se chovat jako občan, chovatel a podnikatel chovající drůbež?

Postupujte v souladu s pokyny a informacemi zveřejněnými na níže uvedených adresách:

Aktuální přehled situace: http://www.svscr.cz/vysocepatogenni-aviarni-influenza-v-cr-aktualni-informace/.   Všechny informacea poučení pro občany a chovatele včetně návodů na chování: http://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/  levý sloupec šestý odkaz Ptačí chřipka – influenza drůbeže.

Kam ohlásit nález uhynulého volně žijícího ptáka?

Nález nahlaste na Městskou policii či Policii ČR.

Chceme zdůraznit, že není důvod k panice, jedná se o veterinární onemocnění u volně žijícího ptáka, které není ohrožující pro člověka a neznamená ani bezprostřední dopad pro chovatele!

 

Vít Rakušan, starosta Kolína a předseda krizového štábu ORP Kolín


POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 923597 |