Parkuj ohleduplně – 3 metry k životu

4.2.2020
Hasiči upozorňují na špatnou průjezdnost a chybějící nástupní plochy

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje pokračuje v kampani s názvem „Parkujte ohleduplně – 3 metry k životu“. Tento projekt má za úkol poukázat na problém zhoršené průjezdnosti hasičské techniky úzkými ulicemi zejména na sídlištích, kde špatně zaparkovaná vozidla často pohyb hasičské techniky i zcela znemožňují. 
„Projekt má za cíl zlepšit průjezdnost požární techniky ve městech, zejména na sídlištích, kde automobily parkují na obou stranách a ulička na průjezd často bývá menší než tři metry, které k průjezdu hasičská technika potřebuje. V případě, že je průjezd techniky blokován, musejí hasiči natahovat hadicová vedení, což zabere další, v těchto situacích velmi drahocenný, čas. Problém je také s nástupními plochami, kdy hasiči často řeší, že nemají v blízkosti domů místo pro ukotvení výškové techniky“, vysvětlila pracovnice ochrany obyvatelstva z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Zuzana Strouhalová.

Pokud se chcete dozvědět více o projektu, sledujte profil na facebooku Parkuj ohleduplně – 3 metry k životu. Případně můžete kontaktovat přímo Zuzanu Strouhalovou na e-mail: zuzana.strouhalova@sck.izscr.cz.
 


 Město Kolín logo
Městská policie Kolín
logo-HZS
logo-policie ČR

Odběr novinek

Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si,
jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...

  Celkový počet uživatelů: 1241680 |