V rámci akce „LATRO“ zajistili drogy i zbraně

20.3.2023
KOLÍNSKO – Kolínský TOXI tým zadržel čtyři muže a obvinil je z výroby a distribuce drog. 
Kolínští kriminalisté na základě kvalitně rozpracované operativní činnosti zabránili další nelegální výrobě a následné distribuci drog. V rámci operace „LATRO“ provedli ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení dvě domovní prohlídky, při nichž zajistili čtyři varny a současně zadrželi čtveřici mužů ve věku 30, 39, 44 a 45 let.  

Při probíhajících domovních prohlídkách kriminalisté zajistili čtyři nelegální varny metamfetaminu, kdy na dvou z nich právě probíhal proces výroby drog. Policisté zajistili také větší finanční hotovost v cizí i české měně, a to v řádek několika stovek tisíc korun. V jednom z objektů kriminalisté zajistili i dva historické motocykly, který byly původním majitelům odcizeny v roce 2020 a 2021. Krom toho ale zajistili i bednu s více jak desítkou krátkých i dlouhých zbraní, včetně příslušenství, která byla zakopána na jednom z pozemků. Jedním z příkladu vykopaných zbraní byla i odstřelovací puška. Všechny tyto zajištěné zbraně budou podrobeny znaleckému zkoumání z oboru balistika.

Vrchní komisař již všechny osoby obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na výrok soudu si dva z obviněných ve věku 44 a 45 let vyčkají ve vazbě, kam byli umístěni na základě soudem akceptovaného návrhu státního zástupce. Proti dalším dvěma obviněným je trestní stíhání vedeno na svobodě.

V případě pravomocného odsouzení hrozí všem trest odnětí svobody až na deset let.

Na záznam z akce se lze podívat na  https://youtu.be/Jc1sR74lqI8

por. Bc. Adéla Fialová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
16. března 2023


 Město Kolín logo
Městská policie Kolín
logo-HZS
logo-policie ČR

Odběr novinek

Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si,
jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...

  Celkový počet uživatelů: 1392239 |