Reakce na příspěvek na sociálních sítích

26.1.2024
KOLÍNSKO – Na Kolínsku měla osádka vozu lákat děti do auta.
Dnešního dne zaznamenali policisté na sociálních sítích příspěvek, který upozorňoval na pohyb podezřelého černého vozidla v obci Býchory na Kolínsku, jehož posádka měla dětem nabízet bonbony, odvoz a lákat je do auta. 

K tomuto jednání mělo dle pisatele příspěvku, který si okamžitě přečetly stovky uživatelů této sociální sítě, dojít již včerejšího dne, tedy 24. ledna 2024, kolem osmé hodiny večerní. 

Tato informace je samozřejmě z pohledu policie velice zásadní a hodna okamžitého prověření. Proto i apelujeme na všechny, tedy i pisatele příspěvku, že jediným vhodným postupem v takovýchto případech, ale i v dalších, kdy občan cítí obavu, je ohrožen život a zdraví ostatních, je kontaktování policistů, a to buď prostřednictvím linky 158, nebo oznámením na nejbližší policejní služebně.

Policisté taková oznámení v žádném případě nepodceňují, ba právě naopak. Snaží se vždy situaci okamžitě prověřit a řešit a případně nastavit taková opatření a mechanismy, aby co nejdříve takové jednání objasnili. 

I přesto, že se mělo dle příspěvku na sociálních sítích jednat o ty nejvíce zranitelné, tedy o děti, nikdo žádné oznámení na policii neučinil. 

Policisté nicméně věnují této informaci náležitou pozornost a provádějí potřebná opatření k zjištění skutečného stavu této věci. 

Považujeme za důležité sdělit, že bezodkladné oznámení jakéhokoliv protiprávního jednání, a to naprosto běžným a standardním způsobem – tedy oznámením prostřednictvím veřejně známé linky tísňového volání 158 – zajistí okamžitou reakci policistů, kteří mohou v daných věcech okamžitě jednat. Sociální sítě v žádném případě nenahrazují tato oznámení a naprosto neověřený a neoznámený případ může vyvolat strach, obavu a paniku. 

Situaci, k níž mělo dojít na Kolínsku, již policisté prověřují a přijali příslušná opatření. A má-li někdo informace k tomuto jednání popsanému v příspěvku na sociálních sítích, nebo viděl podezřelé černé vozidlo, kolem kterého se měly pohybovat děti, ať svá svědectví sdělí policistům a pomůže tak k objasnění této události.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
25. ledna 2024


 Město Kolín logo
Městská policie Kolín
logo-HZS
logo-policie ČR

Odběr novinek

Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si,
jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...

  Celkový počet uživatelů: 1376932 |