Policie informuje

Statistika nehodovosti na Kolínsku v roce 2021
V roce 2021 řešili kolínští dopravní policisté 1137 dopravních nehod, což je o 211 více než v roce 2020. Na kolínských silnicích zemřelo 11 osob, o 3 více než v předchozím roce. Dále 37 lidí utrpělo těžké zranění, 198 osob bylo poraněno lehce.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy (619x), nepřiměřená rychlost (164x) a nedání přednosti v jízdě (155x). Řidičů pod vlivem alkoholu, kteří zavinili dopravní nehodu, bylo zjištěno 44. Celkem 166 nehod způsobila zvěř. Škoda na vozidlech přesáhla 56 milionů korun. 
Domácí násilí a signál pomoci
Domácí násilí je takové chování, které vyvolává u jedné osoby strach z osoby druhé. Cílem násilníka je získat převahu, kontrolu a moc. Může mít podobu fyzického, sexuálního či psychického násilí, sociální izolace a ekonomické závislosti. Jeho znaky jsou opakovanost, nárůst intenzity, probíhá v soukromí, většinou beze svědků a jsou jasně vymezené role násilné a ohrožené osoby.

Policisté mohou také rozhodnout o vykázání násilné osoby ze společného obydlí, a to na dobu 10 dnů. Vykázání má preventivní charakter, odvrací se jím aktuálně hrozící násilný útok. Oběť má možnost v dané době podat u civilního soudu návrh na předběžné opatření. Policie provádí kontroly, zda vykázaná osoba výzvu dodržuje.

V souvislosti s násilím v rodinách je vhodné připomenout tzv. signál pomoci. Jedná se o mezinárodní gesto, které může využít ohrožená osoba při přímé komunikaci s okolím nebo při video hovoru. Gesto není doprovázeno žádnými slovy, člověk jím dává najevo, že potřebuje pomoc. Osoba otevře dlaň s nataženými prsty, poté ohne palec do dlaně a nataženými prsty ho schová, vznikne tedy pěst se schovaným palcem uvnitř.

Ve světě byly zaznamenány i případy, kdy signál pomoci použila unesená osoba, ukázala ho z jedoucího vozidla okolním posádkám. Někdo z nich pak zavolal na tísňovou linku, aby o tomto incidentu policii informoval. 
Vyhodnocení dopravní nehodovosti za rok 2021 ve Středočeském kraji
KRAJ - V roce 2021 přibylo 1012 dopravních nehod oproti roku 2020. 
Více o dopravní nehodovosti ve Středočeském kraji se dozvíte ZDE 
Vloupala se do sklepních kójí
KOLÍNSKO – Žena byla za majetkovou trestnou činnost již několikrát odsouzena. 

Již několikrát pravomocně odsouzená 41letá žena, zejména za majetkovou trestnou činnost, má v rejstříku trestu další záznam, a to opět z majetkové oblasti, když se vloupala do sklepních kójí.

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání a obvinila ženu ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Těchto přečinů se dopustila tím, že se vloupala do sklepní kóje bytového domu v Benešově ulici v Kolíně, kde po vylomení visacího zámku se dostala dovnitř, odkud odcizila hokejovou tašku s bruslemi a suspenzorem. Stejným způsobem se dostala do další sklepní kóje, avšak z té už nic neodcizila, neboť nebylo co.

Obviněné jedenačtyřicetileté ženě hrozí za výše uvedené jednání v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
13. ledna 2022 
Čelní náraz si vyžádal jedno těžké zranění
KOLÍNSKO – Zraněného transportoval vrtulník. 

Ve čtvrtek 13. ledna, před půl desátou večer, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k havárii osobního vozidla VW Caddy, k níž došlo mezi obcemi Pečky a Velké Chvalovice.

Podle dosavadního šetření jel 21letý řidič po silnici II. třídy č. 329 od obce Radim, kde poblíž křižovatky s ulicí U Měnírny při projíždění levotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel mimo silnici a tam narazil přední částí vozu do stěny silničního příkopu.

Při nárazu došlo k těžké zranění mladého muže, kterého musel transportovat vrtulník do jedné z pražských nemocnic.

Příčinou a okolnostmi havárie se zabývají kolínští dopravní policisté.
 


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
14. ledna 2022


 

Srážka vlaků u Českého Brodu - ukončení vyšetřování

Kolínští kriminalisté ukončili téměř po roce a půl vyšetřování železniční nehody u Českého Brodu, k níž došlo 14. července 2020.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování po veškerém prověřování a po vyhodnocení závěrečných zpráv o výsledcích vyšetřování od Drážní inspekce a Správy železnic celou trestní věc týkající se podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti podle § 159a odst. 1 trestního řádu na počátku ledna 2022 odložil, neboť ve věci nejde o podezření z trestného činu a není na místě věc vyřídit jinak.por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
PČR Středočeského kraje


Více informací o případu naleznete ZDE 

Kryptoměny v rukou podvodníků
Nákup virtuálních měn se stal velmi dostupným. Přispěla k tomu vyšší informovanost lidí v dané oblasti, ale i například rozšíření sítě tzv. vkladomatů. Různé druhy kryptoměn si tak dnes pořídíte jednoduše např. cestou na nákup nebo prostřednictvím několika kliků v počítači. Existují i uživatelsky zcela jednoduché platební brány pro rychlý nákup kryptoměn platební kartou. Kde jsou peníze, operují ale i podvodníci. Buďte proto i v souvislosti s kryptoměnami velmi obezřetní. 

Zaznamenáváme hned několik typů jednání či souvislostí, při kterých pachatelé trestné činnosti s virtuálními měnami manipulují za účelem svého nezákonného obohacení.

Vishing a spoofing

V poslední době hodně diskutované využívání nástrojů sociálního inženýrství, kdy se podvodníci vydávají za bankéře a následně i policisty a pod legendou ohrožení finančních prostředků na bankovním účtu manipulují svoji oběť do provádění finančních transakcí. Nic netušící majitel bankovního účtu z obavy o své peníze převádí peníze přímo podvodníkům.

Ve stejném duchu probíhá také výzva k vybrání hotovosti z „ohroženého“ bankovního účtu a dočasné vložení finančních prostředků do kryptoměn. Tím mají být peníze ochráněny do doby, než se problém s ohroženým účtem vyřeší. Realita je ovšem taková, že tyto peníze nenávratně mizí ve virtuálních peněženkách podvodníků. Vystrašená oběť dostává zcela přesné instrukce i QR kódy, na jaké konkrétní uložiště má za hotovost nakoupenou kryptoměnu odeslat. Oproti online převodům je tento přístup ještě více rizikový. Hotovostní transakce nemůže banka v případě podezření zastavit ani zablokovat a jakmile je převod na kryptoměnu realizován nejde ho už prakticky nijak zastavit či zvrátit.

Jak nenaletět?

 • Vždy si důvody takových telefonátů ověřujte na oficiálních kontaktech bankovních či finančních společností či dalších organizací, za které se podvodníci v dané chvíli vydávají.
 • Pamatujte, že banky ani Policie České republiky s provozovateli tzv. vkladomatů nespolupracují.
 • Případné ohrožení bankovních účtů klientů řeší banky samy a nepotřebují k tomu zasílání přístupových údajů či údajů z platebních karet.
 • Nikdy nenakupujte kryptoměny na adresy, které Vám někdo jiný předá ani je na takové adresy nepřevádějte, pokud nejde o legitimní a vámi zamýšlenou platbu.

Falešné investice

Pokud zvažujete, jak zhodnotit své úspory, vybírejte velmi obezřetně, do čeho a s jakými poradci budete investovat. Podvody, ve kterých hrají roli přislíbené vysoké zisky z investic, jsou velmi propracované a naletět je poměrně snadné.

Vše většinou začíná velmi výhodnou nabídkou, např. v podobě internetové reklamy. Vedle investic různého charakteru nabízejí podvodníci také pomoc s nákupem virtuálních měn, často s příslibem velkého výnosu.

Komunikace mezi pachatelem a obětí je většinou dlouhodobá. Oběť je utvrzována, že vše běží podle plánu, např. přístupem do falešného portfolia či virtuálních peněženek na různých demo stránkách. Opět pro zvýšení důvěryhodnosti jsou vyžadovány pravidelné vklady, často s podmínkou vyplacení výnosů až po delším časovém úseku. O tom, že místo zhodnocení finančních prostředků zbydou jen oči pro pláč, se tak poškozený dozvídá až po delší době.

Pachatelé vystupují profesionálně, mají několik úrovní „pracovníků“ (operátory, poradce, techniky, manažery) a jejich legendy jsou propracované s cílem maximalizace zisku.

Pokud chce oběť investované peníze vybrat, přejdou ke strategii komplikací, kdy je nutno zaslat ještě tu „jednu poslední platbu“ a pak už budou velké peníze vyplaceny.  Tato psychická manipulace se označuje jako tzv. sunk cost fallacy (česky: utopené náklady). Podstatou je úvaha oběti: „Už jsem do toho dal tolik, teď přece nepřestanu platit, když jsem tak blízko!“

Často oběť podvodníkům, kteří se vydávají za investiční poradce, poskytne kromě osobních údajů, snímků dokladů totožnosti či platebních karet také vzdálený přístup ke svému počítači. K vybílení účtu pak už nebrání prakticky nic.

Jak nenaletět?

 • Ke každé investici přistupujte jako k rizikové (obzvláště u tak volatilního aktiva jako kryptoměny) a nikdy k investování či nákupu kryptoměn nepoužívejte celé své jmění.
 • Před tím, než se rozhodnete investovat do kryptoměn, zjistěte si, jak fungují velké burzy a investiční platformy a nákup a prodej kryptoměny.
 • Vždy pečlivě ověřujte věrohodnost investičního poradce či společnosti. Rozhodně nespoléhejte jen na internetové recenze, ty může napsat kdokoliv, tedy i podvodník.
 • Nespoléhejte na to, že podvodný web poznáte podle vzhledu, podvodné stránky investičních platforem bývají profesionálně zpracované, často umožňují vytvoření uživatelského účtu a sledování, samozřejmě podvrženého a fiktivního, portfolia.
 • Za žádných okolností neposkytujte vzdálený přístup ke svému počítači.
 • Chraňte své osobní, přístupová hesla a údaje z platebních karet.
 • Pokud údaje o svém bankovním účtu pod vlivem manipulace poskytnete podvodníkovi, ihned kontaktujte svou banku.
 • Pozor na reklamy! Podvodníci si mohou jednoduše zaplatit reklamní kampaň u velké platformy (např. Google, Facebook…) s odkazy na svoje podvodné stránky. Takové reklamy se pak mohou objevit kdekoli, klidně i na prověřených stránkách.

Vydíraní přes ransomware

Kryptoměny získávají pachatelé také cestou, při které není nic zastíráno. Šířením ransomware je do zařízení poškozených subjektů instalován škodlivý kód, který šifruje soubory na počítačovém systému nebo omezuje uživatele. Za dešifrování souborů nebo obnovení přístupu je požadováno výkupné, ve většině případů právě v kryptoměnách. V souvislosti s ransomwarovými a malwarovými útoky dochází často i k odcizení dat a výkupné je tak požadováno i za to, že data nebudou prodána či zveřejněna.

Jak nenaletět?

 • Chraňte své počítače i mobilní zařízení, zkrátka vše, co připojujete k internetové síti, kvalitním a dostatečným antivirovým programem a firewallem.
 • Nestahujte do svých zařízení nic z neověřených zdrojů, neinstalujte podezřelé a neznámé programy, neotvírejte nevyžádané e-maily a jejich přílohy či neověřené odkazy v SMS nebo komunikačních aplikacích (např. Messenger, WhatsApp).
 • Zálohujte. V případě napadení zařízení ransomwarem pak můžete svoje důležité dokumenty (účetnictví, rodinné fotografie, pracovní dokumenty) obnovit ze zálohy. Zálohu je potřeba mít oddělenou tak, aby nemohla být také napadena.
 • Nástrojem pro šíření malwaru a ransomwaru může být také „pirátsky“ stahovaný obsah, jako seriály, filmy, programy či hry.
 • Na stránky se škodlivým obsahem mohou směřovat také reklamy na sociálních sítích a prověřených webech.  Pokud vás něco zaujme, neklikejte přímo na nabízený odkaz, ale vyhledejte prezentovaný obsah v některém z vyhledavačů.

Buďte na své peníze opatrní a nenaleťte podvodníkům. Na našich webových stránkách se můžete dozvědět také o dalších tricích podvodníků, a to v podobě již zmiňovaného vishingu a spoofingu nebo smishingu. Zabýváme se také tématem tzv. inzertních podvodů a informovali jsme již také o dalších podrobnostech investičních podvodůpplk.  Veronika Hodačová
oddělení prevence  PP ČR
5. 1. 2022 

Kolínský toxi tým se středočeskou zásahovkou se pozvali na návštěvu...
...hostitelé ale z nich velkou radost neměli…

Kolínští kriminalisté z toxi týmu společně se středočeskou zásahovou jednotkou zadrželi dvě osoby pro drogovou trestnou činnost. V den zadržení byl akorát dovařen pervitin.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání proti dvěma osobám, a to proti 42letému muži a 51leté ženě, které obvinil ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Dvaačtyřicetiletý muž se dopustil této trestné činnosti tím, že v místě svého bydliště úmyslně a neoprávněně vyráběl pervitin, který následně prodával nebo bezplatně poskytoval dalším osobám. Při domovní prohlídce u něj kriminalisté zajistili asi 200 gramů pervitinu rozdělených v několika dózách, tzv. varnu pro výrobu drogy, která obsahovala kromě elektrického vařiče hořáky, filtrační sestavu, teploměry, laboratorní sklo, léčiva obsahující pseudoefedrin a různé druhy chemikálií. V den, kdy byl kriminalisty zadržen, měl akorát „dovařený“ pervitin.

Jednapadesátiletá žena byla obviněna z výše uvedeného trestného činu proto, že nejméně od května roku 2021 do doby zadržení, úmyslně a neoprávněně prodávala nebo bezplatně poskytovala pervitin minimálně ve 150 případech několika osobám, které byly převážně jejími stálými zákazníky. Prodejem si přišla na téměř 100 tisíc korun.

Obviněnému 42letému muži, který je stíhán vazebně, neboť byl za stejnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen, hrozí trest odnětím svobody na 2 roky až 10 let. Jednapadesátileté ženě, která je trestně stíhána na svobodě, hrozí v případě odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi.

https://youtu.be/b9m4aCOM0BI


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
5. ledna 2022 

 

Pozor, senioři jsou v ohrožení!

Podvodníci stále intenzivně útočí na seniory s legendami vnuk a nemocnice. Vstoupili jsme proto do úzké spolupráce s provozovatelem informační linky 1188, společností Conectart. 

Starší lidé patří dlouhodobě mezi nejohroženější skupiny naší společnosti. Jejich mnohdy osamocený způsob života, důvěřivost a především touha po sociálním kontaktu z nich dělá snadný cíl a přitahuje k nim pozornost různých zlodějů, podvodníků a násilníků.

Senioři jsou v tomto kontextu nejčastěji obelháváni legendou VNUK. To znamená, že pachatel se prostřednictvím telefonního hovoru začne vydávat za rodinného příslušníka, nejčastěji vnuka, který se dostal do tíživé životní situace a pod tlakem smyšlených okolností a časové tísně potřebuje rychlou finanční výpomoc. Přičemž podvodný „navolávač“ nepochybuje o tom, že senior v obavě o své vnouče na vyjednávání a podvod přistoupí.

„Ahoj babi, hádej, kdo volá?“ takto obvykle začíná telefonát, který může mít pro důvěřivého seniora nedozírné následky. Nic netušící babička nebo dědeček osloví volajícího jménem a už se začne roztáčet kolotoč se smyšleným srdcervoucím příběhem, ve kterém se potomek, samozřejmě ne vlastní vinou, dostal do svízelné situace například po autonehodě. Nutně potřebuje peníze většinou v desítkách tisíc korun. A protože si pro ně z různých, samozřejmě smyšlených důvodů, nemůže přijít osobně, protože je například v nemocnici nebo na služebně policie, posílá k babičce kamaráda nebo kamarádku. Smluví si signál pro předání hotovosti a nic netušící senior odevzdá peníze do rukou neznámého člověka.

Jiný falešný příběh může být motivovaný starostí o vnuka, a to tak, že se pachatel vydává za ošetřujícího lékaře. „Dobrý den, jsem ošetřující lékař Vašeho vnuka, kterého k nám do nemocnice přivezli s vážným zraněním, vyžadujícím nadstandardní léčbu, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.“ Velmi distingovaná a profesionální konverzace opět s časovým nátlakem a neodkladností provedení lékařského úkonu snadno seniora přesvědčí o reálnosti situace.

Dalším manipulativním příběhem z nemocničního prostředí je telefonát fiktivního nemocničního lékaře, který seniorům lživě tvrdí, že jejich příbuzný (syn, vnuk, synovec, dcera) zavinil dopravní nehodu, při níž zranil malé dítě. Lékař nyní volá jménem příbuzného, který se měl s poškozenými z dopravní nehody domluvit na finančním vyrovnání, neboť v důsledku překousnutého jazyka či rozrušení nemůže příbuzný mluvit.

Situace je vážná, okradený senior mnohdy přijde o veškeré své finanční prostředky. Zažívá existenční problémy, zdravotní a psychické dopady z prožitého traumatu a naletění podvodníkovi. Následky mnohdy bývají fatální.

Proto jsme přistoupili k aktivní osvětě prostřednictvím telefonního kontaktu realizovaného robotem. Seniorům se staročeskými jmény a pevnými linkami bude doma vyzvánět telefon s následujícím vzkazem:

"Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je Váš příbuzný nebo že Vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od Vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u Vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte, prosím, Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky."

Z přehledu statistik vyplývá, že každoroční škody podvodného jednání uplatňovaného na seniorech přesahují desítky milionů korun. Významnější pokles byl zaznamenán pouze v roce 2020, kdy byl celý svět paralyzován počínající pandemií a projevilo se to právě i v poklesu páchané kriminality:

 

rok 2016 2017 2018 2019 2020
počet řešených oznámení 627 715 575 499 437
způsobená škoda, Kč 28.617.467 34.071.152 27.652.303 29.618.185 12.453.627
           
           
           

Nedílnou součástí potírání zločinu je proto prevence v různých podobách.

Seniorům proto radíme:

 • Každý podobný telefonát si okamžitě ověřte. Zavolejte vnukovi nebo vnučce, kteří Vám měli údajně volat, případně nejbližším příbuzným.
 • Pokud zjistíte, že Vám opravdu nikdo z rodiny nevolal, volejte Policii ČR na linku 158 a sdělte jim skutečnosti vyplývající z telefonátu.
 • Na policii (linka 158) se raději obraťte také v případě, kdy se Vám kontakt s rodinou nepodaří navázat.
 • Hlavně nikdy nesvěřujte své peníze osobám, které neznáte. Ani pod příslibem, že Vám do zástavy přenechají např. doklady (mohou být zcizené), finance v cizí měně (může se jednat o padělek), nebo hodnotné zboží (může se jednat o atrapy telefonů, kamer apod.).

plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová
vedoucí oddělení prevence
23. 12. 2021


 

Na Nový rok nezačali řidiči, kteří řídili opilí, úplně nejlíp
KOLÍNSKO – Ani jeden nenadýchal pod jedno promile. 

Opilý řidič je velkým nebezpečím nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Alkohol nám dodává sebedůvěru a současně zpomaluje naše smyslové a motorické (pohybové) reakce. To je za volantem doslova vražedná kombinace. Opilému řidiči totiž trvá mnohem déle, než zareaguje na to, co se děje před ním, nebo kolem něj, má problémy s vyhýbáním se vozům u krajnice, pletou se mu pedály nebo je nohou míjí.

První lednový den přivítala spousta lidí alkoholickým nápojem, což není nic neobvyklého. Horší ale jsou ti, kteří opilí sedli za volant a zvesela si jezdili autem, aspoň do té doby, než je zastavili policisté.

Jedním ze tří hříšníků byl 23letý muž, který byl hlídkou zastaven ve dvě hodiny ráno v Polepské ulici v Kolíně. Ten nadýchal téměř dvě promile. Za další půl hodinu, tj. v půl třetí ráno, byl zkontrolován v ulici U Křižovatky v Kolíně 31letý řidič, jemuž přístroj naměřil 1,40 promile alkoholu v dechu. Třetí řidič s pozitivním výsledkem s hodnotou dosahující dvě promile byl 54letý muž, kterého zastavila hlídka ve 4 hodiny ráno v Jaselské ulici v Kolíně.

Všem třem řidičům, kteří řídili pod vlivem alkoholu, hrozí v případě odsouzení až jeden rok za mřížemi.
 

Alkohol za volant nepatří!

 • Mějte na paměti, že ALKOHOL ZA VOLANT NEPATŘÍ, a to ani v titěrné míře. Než před jízdou jedno vypité pivo, zvolte raději nealkoholickou alternativu tohoto moku. Chuťový požitek bude téměř stejný, následky žádné. Výbornou náhražkou jsou i jiné bezalkoholické nápoje nebo exotické koktejly.
 • Pokud víte, že se z místa oslavy, večírku nebo z pohostinství budete muset dopravit autem, raději vytvořte skupinku přátel, ve které zůstane vždy jeden, který alkohol nepožije a spolehlivě Vás rozveze domů. Pokud se nikdo nechce „obětovat“, využijte noční spoje městské nebo meziměstské hromadné dopravy nebo si objednejte taxi.
 • Za volant vozu neusedejte ani druhý den po oslavě, vypili-li jste větší množství alkoholu. Ačkoli se budete cítit neovlivněni alkoholem a naprosto schopni bezpečně řídit, myslete na tak zvaný zbytkový alkohol. Navíc ve stavu tak zvané kocoviny, kdy alkohol z krve již vymizel, je schopnost řízení značně zhoršená. Vhodné je pořídit si spolehlivý detektor alkoholu v dechu.
 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
3. ledna 2022

 

Veselé Vánoce a úspěšný nový rok 2022 
Zábavní pyrotechnika
Silvestrovské oslavy jsou za dveřmi a lidé nakupují ve velkém zábavní pyrotechnické výrobky. Při manipulaci se zábavní pyrotechnikou je však potřeba dodržovat několik zásad a dbát na to, aby nedošlo ke škodám na majetku, zranění nebo dokonce smrti osob. Několik vteřin neopatrnosti může váš život zcela změnit. Policejní pyrotechnici proto připomínají tyto hlavní zásady:
 • Alkohol a drogy k pyrotechnice nepatří!
 • Kupujte pouze pyrotechnické výrobky, které prošly řádným testováním bezpečnosti, splňují  stanovené  technické  požadavky  a  jsou  vybaveny  návodem  k použití  v češtině.
 • Nákup provádějte pouze  ve specializovaných obchodech,  nikdy  ne  na tržištích, kde hrozí navlhnutí prodávaných výrobků.
 • Zakoupené pyrotechnické výrobky ukládejte vždy mimo dosah dětí!
 • Čtěte a dodržujte návod k použití!
 • Některé výrobky zábavní pyrotechniky je před odpálením zapotřebí řádně zajistit proti překlopení, aby odpalované části směřovaly vzhůru do volného prostoru!
 • Pozor na vlhkost! Zábavní pyrotechnika je vyráběna z papíru, který vlivem vlhkosti ztrácí svoji pevnost a při odpalu může dojít k roztržení a výmetu hořících částí do nepředvídatelných směrů.  
 • Odpalujte pyrotechniku pouze na otevřeném prostranství, v bezpečné vzdálenosti od lidí i zvířat!
 • Při selhání odpalu vždy vyčkejte minimálně 10 minut (nebo dle návodu i více), než začnete s pyrotechnickým výrobkem znovu manipulovat! Nedodržení této zásady, je nejčastější příčinou úrazů způsobených zábavní pyrotechnikou!
 • Selhanou zábavní pyrotechniku zlikvidujte v souladu s návodem k použití! 
Střet se zvěří na silnicích
Od začátku tohoto měsíce do dnešního dne, tedy od 1.12.2021 do 17.12.2021, došlo v okrese Kolín k patnácti dopravním nehodám, které byly způsobeny střetem se zvěří.

V období od října do prosince dochází k páření vysoké zvěře, a tak riziko střetu vozidel se zvěří narůstá. V lokalitách, kde se zvěř vyskytuje, je proto potřeba snížit rychlost jízdy a dbát zvýšené pozornosti a opatrnosti. I přes maximální opatrnost se však stává, že zvěř náhle vběhne před vozidlo a srážce nelze zabránit. Jak se tedy zachovat, pokud ke sražení zvěře došlo?
V případě zranění osob okamžitě volejte záchrannou službu a postupujte podle jejích pokynů při poskytování první pomoci. Dopravní nehodu oznamte Policii České republiky, a to i v případě, že na vozidle nemáte téměř žádnou škodu.  Zapněte výstražná světla, oblékněte si reflexní vestu a místo dopravní nehody řádně označte výstražným trojúhelníkem. Na sražené zvíře v žádném případě nesahejte, může být agresivní či nemocné. Usmrcené zvíře si v žádném případě nesmíte ponechat - jednalo by se o přestupek nebo dokonce trestný čin, podle výše škody. Pořiďte si fotodokumentaci poškozeného vozidla a sraženého zvířete pro pojišťovnu. Vyčkejte příjezdu Policie České republiky, která s Vámi událost sepíše.

Přejeme Vám šťastnou cestu bez nehod! 
Stále hledáme nové kolegy

Policie České republiky nabízí uplatnění pro zájemce o služební poměr. 

Policejní práci je vhodné chápat jako celoživotní povolání se všemi zákonnými a morálními pravidly. Úkolem příslušníka Policie ČR je především chránit bezpečnost a pořádek ve společnosti, prosazovat zákonnost, chránit práva a svobody osob, preventivně působit proti trestné a jiné protiprávní činnosti a potírat ji. Policistou by se měl stát takový občan, který chce ve svém životě zastávat a prosazovat zákon, přistupovat individuálně a spravedlivě ke každému občanovi a prohlubovat svoje znalosti a odbornou kvalifikaci.

Měli byste zájem pracovat u Policie České republiky, ale máte spoustu otázek? Odpovědi najdete ZDE, nebo v této brožuře s informacemi pro uchazeče. 
Bezpečný Středočeský kraj naleznete nově na Facebooku
Po několika jednáních s Krajským úřadem Středočeského kraje se podařilo posunout projekt Bezpečný Středočeský kraj i do platformy sociálních sítí.
Nově je tedy možné sledovat Bezpečný Středočeský kraj na Facebooku - ZDE 
Vánoční svátky se pomalu blíží....
.. a s nimi i učitá rizika  a nebezpečí.

Vánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

V prostředcích hromadné dopravy je  plno lidí v bundách s nákupními taškami, kteří se na sebe mačkají. Tady kapesní zloděj snadno zapadne a vy si vůbec nevšimnete, že vám někdo sahá do kapsy nebo kabelky. Je důležité sledovat osoby kolem vás a mít stále pod dohledem svou příruční tašku či kabelku. Finanční prostředky si můžete rozdělit i na několik částí a uložit je na různých místech v kabelce, nejlépe do kapsiček se zipy. Pokud nosíte finanční obnos v kapsách, uložte jej nejlépe do vnitřních kapes na prsou. Velmi často jsou totiž okradeni muži, kteří nosí své peněženky s doklady a platebními kartami v zadních kapsách kalhot. To je také nejčastější způsob těchto krádeží. Velké riziko skýtají také batohy na zádech. Batoh si v dopravním prostředku raději sundejte, abyste ho měli na očích a finanční hotovost a platební karty nemějte navrchu ve snadno dostupné kapse.

Další příležitostí jsou již zmíněná nákupní střediska a tržiště. Lidé zde rotují doslova v proudech, jejich pozornost je odvedena k vystavenému zboží a tím se stávají snadným cílem pro zloděje. Hlavně ženy by si měly dávat pozor na své kabelky a neměly by je nechávat položené nebo zavěšené v nákupních košících.
K nákupním střediskům také neodmyslitelně patří parkoviště, kde zloději číhají na vaší nepozornost. Značná část krádeží se stává v situaci, kdy si odložíte osobní věci na sedadlo ve vozidle a jdete k zavazadlovému prostoru vykládat nákup. Zloději se přikrčí mezi auty a vy si vůbec nevšimnete, že vám mezi tím někdo vykradl vnitřek auta. V mnoha případech je tato krádež připravena v organizované skupině. Jeden nebo několik z jejích členů k vám přistoupí a pod nějakou záminkou odvede vaši pozornost, zatímco další členové této skupiny vám odcizí věci z auta. Proto při nakládání nákupu do vozidla neodkládejte z vašeho dohledu kabelky a peněženky.

V těchto  svátečních dnech, kdy zapalujeme  svíčky na adventních věncích, nesmíme  zapomínat i na možné  riziko  požáru. Z tohoto důvodu   mějte na mysli, že svíčky  nesmíte nechat  bez dozoru.

Několik rad na závěr:
Mějte své finanční prostředky pod dohledem, oddělte peníze od osobních dokladů, protože při případné krádeži peněženky i s doklady nepřijdete pouze o finanční hotovost, ale způsobíte si starosti i se zařizováním nových dokladů.
Platební karty noste zásadně bez přístupového pin kódu, nebo alespoň odděleně.

Vzhledem k popsaným hrozbám  krádeží budou policisté, strážníci  a bezpečnostní pracovníci města Kolín věnovat zvýšenou pozornost rizikovým místům.

Policie České republiky Územní odbor  Kolín přeje všem  krásné a klidné vánoční svátky.

 
Pro dealera drog si přišla kolínská kriminálka se středočeskou zásahovkou

Kolínští kriminalisté společně se středočeskou zásahovou jednotkou zadrželi ve čtvrtek za bílého dne 44letého muže pro drogovou trestnou činnost.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil v den zadržení muže trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Toho se dopustil tím, že minimálně od počátku března letošního roku do doby zadržení úmyslně neoprávněně prodával několika osobám drogu pervitin, a to převážně po předchozí telefonické domluvě s jeho odběrateli v místě jeho bydliště.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili veškeré věci využitelné pro distribuci drog, jako jsou prázdné uzavíratelné sáčky, sáčky s obsahem drog, digitální váhy a zápisník, do něhož si zapisoval odběratele a finanční částky.

Čtyřiačtyřicetiletému obviněnému muži, který je stíhán vazebně, hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt za mřížemi, neboť se takového jednání dopustil i přesto, že byl za stejnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen.

Odkaz na video ze zadržení zde: http://youtu.be/-gTXwy2UbGw

    

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
31. května 2021

Tragické následky měla havárie osobního vozidla na dálnici D11
K havárii osobního vozidla, k níž došlo na 58,5. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové, byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně dvou záchranářských vrtulníků. Nehoda si bohužel vyžádala dva lidské životy a pět zraněných osob. Celá posádka vozu byla cizí národnosti.

Dle dosavadního provedeného šetření mělo k havárii dojít tak, že 33letý řidič jel s dalšími šesti cestujícími ve vozidle BMW po dálnici D11 ve směru na Hradec Králové, kde při předjíždění pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy v hustém dešti, vlivem kterého dostal smyk a přejel vpravo do přilehlého pole, kde se s vozem několikrát přetočil přes střechu.

Při nehodě bohužel utrpěly zranění neslučitelná se životem dvě osoby, a to jeden dospělý a jedno dítě. Dva spolujezdci byli s těžkým zraněním vrtulníkem transportováni do nemocnic a další dva lehce zraněné převezly sanitní vozy do nemocnic. Řidič byl s lehčím zraněním převezen na ošetření do nemocnice, odkud ho poté policisté eskortovali na služebnu a umístili do cely předběžného zadržení.

Veškerými okolnostmi dopravní nehody a její příčiny se zabývají kolínští kriminalisté. 
Chtěli ukrást katalyzátory, ale majitel je zastavil.
Na tísňové lince 158 přijal operační důstojník v sobotu 28. srpna, v brzkých ranních hodinách, oznámení od 39letého muže o tom, že má na pozemku své firmy sídlící v ulici Plynárenská v Kolíně dva pachatele, kteří mu chtějí ukrást katalyzátory. Operační ihned vyslal na místo hlídku a ta oba muže po činu zadržela.

Šetřením na místě policisté zjistili, že podezřelí, ve věku 22 a 24 let, překonali oplocení pozemku sběrného dvora v půl třetí ráno a přešli k vratům skladu, u něhož přeštípli visací zámek. Tím si sjednali přístup do vnitřních prostor, odkud následně společně vynesli 26 kusů katalyzátorů v celkové hodnotě 130 tisíc korun. Na místě byli pachatelé v dalším pokračování jejich usilovné práce zastaveni majitelem firmy, který ihned kontaktoval Policii ČR a ta poté oba muže zadržela a převezla na služebnu k dalším potřebným úkonům.

Téhož dne, tj. 28. srpna, policisté oběma sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

 
Před jízdou vypila litr šumivého vína
V sobotu 21. srpna, krátce po osmé hodině večer, kontrolovala hlídka z obvodního oddělení Pečky řidičku osobního vozidla Škoda Fabia. Tu policisté zastavili u autobusové zastávky v ulici Poděbradská ve Vrbové Lhotě.

Po předložení všech dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla ženu hlídka vyzvala k dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou více než 2,5 promile. K tomu uvedla, že před jízdou vypila litr šumivého vína.

Třiašedesátiletá žena je v současné době podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi.

Opilý řidič je velkým nebezpečím nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Alkohol nám dodává sebedůvěru a současně zpomaluje naše smyslové a motorické (pohybové) reakce. To je za volantem doslova vražedná kombinace. Opilému řidiči totiž trvá mnohem déle, než zareaguje na to, co se děje před ním, nebo kolem něj, má problémy s vyhýbáním se vozům u krajnice, pletou se mu pedály nebo je nohou míjí.
 
Zkrátka alkohol za volant NEPATŘÍ! 
Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol i drogy za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Senioři byli okradeni podvodníky
Kolínští policisté se v současné době zabývají dvěma případy týkající se krádežemi na seniorech, jejichž důvěřivost využili neznámí pachatelé, kteří vstoupili k nim do obydlí pod smyšlenou legendou.

V prvním případě je poškozeným 80letý muž, který přišel o veškeré své úspory. Neznámí pachatelé vystupující pod jednou společností se pod záminkou instalace internetových kabelů dostali dovnitř domu seniora, kde mu v nestřežený okamžik z kredence v kuchyni odcizili finanční hotovost ve výši 260 tisíc korun a poté byt opustili.

Pod známou legendou odečtu elektrické energie z elektroměru se dostal neznámý pachatel do domu dalších poškozených seniorů. Ten tvrdil poškozenému muži, že má přeplatek 1000 korun na elektřině, ale má pouze dvoutisícovou bankovku, kterou potřebuje rozměnit. Senior šel pro peníze do obývacího pokoje, čímž neznámý muž zjistil, kde je má uschovány a v nestřežený okamžik odcizil finanční hotovost ve výši 24 tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kde pachatelům hrozí u prvního případu, kdy byl senior okraden o více než dvě stě tisíc korun, až pětiletý pobyt za mřížemi a u druhého trest odnětím svobody až na tři roky.

Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Starší lidé, lidé se zdravotním handicapem, lidé důvěřiví, lidé žijící osamoceně a slabé ženy se často stávají obětí podvodníků a zlodějů, kteří se pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a velmi často přímo do jejich obydlí. Podvodem nebo krádeží je připraví mnohdy o celoživotní úspory, někdy se setkáváme i s fyzickým napadením.

Jak se vyhnout podvodu:
 • Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást.
 • Nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího nevpouštějte do svého bytu.
 • Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi.
 • Pořiďte si panoramatické kukátko, které vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout, Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené. Některé věci tak můžete vyřídit bezpečněji.
 • Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.) nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.
 • Udržujte dobré vztahy se sousedy v domě. Napište si jejich telefonní čísla, v případě potřeby bývá jejich pomoc nejrychlejší.
 • Důležitá telefonní čísla (policie, lékař, hasiči aj.) mějte viditelně blízko telefonu, abyste mohli co nejrychleji přivolat pomoc.
 • Nepodvolujte se nátlaku ze strany rodinných příslušníků, natož cizích lidí, k podpisu závažných dokumentů např. k převedení bytu, domu nebo chaty nebo poskytnutí peněžních půjček. Vše si v klidu a pečlivě promyslete.
 
por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
Z hospody odcizil cigarety a peníze
Kolínští policisté přijali před víkendem oznámení od 42letého muže, který nahlásil vloupání do hospody s odcizením finanční hotovosti a tabákových výrobků.
 
Hlídka po příjezdu k oznamovateli na místo zjistila, že neznámý pachatel v pátek 13. srpna, od půlnoci do půl desáté dopoledne, se přesně nezjištěným způsobem dostal dveřním otvorem do prostoru objektu, odkud odcizil okolo 50 kusů krabiček cigaret a dále z poklady finanční hotovost.
 
Tímto jednáním dosud nezjištěný pachatel způsobil celkovou škodu v předběžné výši téměř 35 tisíc korun.
Hlídce ujížděl z několika důvodů, ale marně
Kolínské policisty, konkrétně z oddělení hlídkové služby, zaměstnal řádně řidič, který nechtěl s vozidlem zastavit a ujížděl jim. K tomuto jednání ho vedlo několik důvodů. 

Vše začalo v úterý 10. srpna okolo půl osmé večer, kdy policisté chtěli zastavit ke kontrole osobní vozidlo BMW a jeho posádku. Zapnuli výstražné zvukové a světelné znamení s nápisem „Stůj, policie“, avšak na to řidič zareagoval tím, že přidal na plynu a začal jim ujíždět. Netrvalo to dlouho a policisté ho za pomoci donucovacích prostředků zastavili.

Následnou kontrolou osoby policisté zjistili, že se jedná o 27letého muže, který má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel od počátku letošního srpna do srpna roku 2023. Dále ho hlídka vyzvala k dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, kdy přístroj naměřil pozitivní hodnotu 0,26 promile a poté i k testu na drogy, kterému se odmítl podrobit. Policisté muže i automobil důkladně prohledali a nalezli jeden igelitový sáček s krystalickou látkou podobající se pervitinu o hmotnosti téměř dva gramy. Zajištěný obsah poté předali odborníkům na zkoumání.

V současné době je sedmadvacetiletý muž podezřelý ze dvou trestných činů, a to z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a dále z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu hrozí v případě odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
13. srpna 2021
Známý recidivista si šel tentokrát pro tablety do myčky
KOLÍNSKO – Po zadržení skončil v cele a poté ho soud poslal do vazební věznice.
 
V neděli 8. srpna po půl čtvrté odpoledne přijal operační důstojník na tísňové lince oznámení o pachateli krádeže v jednom z obchodních domů v Kolíně, který prošel se zbožím bez zaplacení přes pokladní zónu.
 
Šetřením policisté zjistili, že pro ně známý, 33letý recidivista, vešel v 15 hodin do prodejny v ulici Benešova, kde během patnácti minut odcizil čtyři balení tablet do myčky. Tři z nich vložil do svého batohu a jedno nesl v nákupním košíku. Poté přešel k samoobslužným pokladnám, kde zboží z košíku nenamarkoval, rovnou jej vložil do ruksaku a bez zaplacení odešel k východu obchodu. Tam ho zastavila ostraha a kontaktovala policii, která zloděje zadržela a převezla na policejní služebnu k potřebným služebním úkonům.
 
Třiatřicetiletého muže policisté eskortovali z cely před soud, který rozhodl o jeho převezení do vazební věznice.
 
Za trestný čin krádež, kterého se dopouštěl opakovaně, mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
Smrtelná nehoda na obchvatu Kolína
Ve středu 30. června po půl třetí odpoledne vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému ke střetu dvou vozidel, při kterém jeden z řidičů utrpěl smrtelné zranění a druhý těžké.

K dopravní nehodě došlo na silnici I. třídy č. 38 na obchvatu Kolína, a to dle dosavadního šetření pravděpodobně tak, že 53letý řidič osobního vozidla Peugeot jel od Poděbrad na Kutnou Horu, přičemž přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem Iveco, které řídil 35letý muž.

Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo oživit třiapadesátiletého muže, který svým zraněním na místě podlehl. Pro druhého řidiče, těžce zraněného, musel přiletět vrtulník a transportovat ho do jedné z pražských nemocnic.

Okolnostmi a přesnou příčinou této tragické nehody se zabývají kolínští kriminalisté.
 
Poznáte ženu na fotografii?
Opětovně upozorňujeme zejména nakupující ženy, aby své kabelky či tašky s cennostmi neodkládaly do nákupních vozíků. Zloděj si počká na vhodný okamžik, kdy své kabelce nebudete věnovat pozornost a Vaše cennosti jsou pak rázem pryč. 

Takovou situaci zažila 17. června před sedmnáctou hodinou odpoledne 57letá paní, která nakupovala v obchodním domě v ulici Polepská v Kolíně. V momentě, kdy se nakupující oddálila od vozíku k regálu s pečivem, této příležitosti využila dosud neztotožněná pachatelka a odcizila peněženku z kabelky, kterou nechala poškozená v nákupním vozíku. Žena měla v peněžence kromě osobních dokladů také finanční hotovost a platební karty, kterými ve dvou případech vybrala pachatelka peníze v celkové výši 30 tisíc korun.

Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což zatím neznámé pachatelce hrozí trest odnětím svobody až na dvě léta. 

Prosíme případné svědky, kteří ženu na fotografii poznávají a mohli by nám pomoct při jejím ztotožnění, aby veškeré informace sdělili na bezplatné lince tísňového volání 158 nebo přímo kontaktovali policisty z obvodního oddělení Kolín na lince 974 874 710 či na mobilním čísle 602 263 021.

Opět přinášíme několik důležitých rad:
Nenoste s sebou velkou hotovost.
Peníze a kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes obleku, nikoli do zadních kapes u kalhot.
Jestliže jste majitelem kreditní karty, své identifikační číslo si zapište odděleně.
V případě její krádeže okamžitě volejte pobočku banky či spořitelny a oznamte tuto situaci. 
Nenechávejte peněženku navrchu kabelky nebo nákupní tašky, nenoste ji v průhledných taškách nebo síťovkách.
Nevystavujte zbytečně na odiv větší finanční hotovost či cennosti.
Nenechávejte kabelku nebo peněženku při nakupování bez dozoru. Nesete-li zavazadla a balíčky, mějte kabelku mezi tělem a nákupem.
Noste kabelku těsně u těla s rukou na zapínání. Méně tím zloděje vyzýváte, a navíc ztěžujete provedení krádeže.
Kontrolujte uzavření svých zavazadel. Nejvhodnější z hlediska bezpečnosti jsou zavazadla se složitějším způsobem uzavírání.
Peníze nenoste v batůžku na zádech, kam nevidíte.
Pokud se dostanete do tlačenice na ulici, v obchodě nebo dopravním prostředku, věnujte zvýšenou pozornost bezprostřednímu okolí a nespouštějte ze svých zavazadel oči.
Ztráta peněz není jediným důsledkem vaší neopatrnosti, můžete přijít i o doklady (občanský nebo řidičský průkaz, cestovní pas, kreditní karty) či klíče od bytu, od auta nebo jiné cennosti.
Na kole jen s přilbou
Dne 24. 6. 2021 bude v Kolíně na cyklostezce směr Poděbrady uskutečněna preventivní akce zaměřena na cyklisty. Společně se zástupci Týmu silniční bezpečnosti budeme cyklistům předávat rady například jak správně upevnit helmu, co vše je povinnou výbavou kola atd.. Pro děti jsou připravené různé hry a pro dospělé krátký kvíz. Samozřejmostí jsou drobné dárky.

Přijďte za námi zítra od 10 do 13 hod. Těšíme se!
Nepoznáváte muže na fotografii?
Policisté z obvodního oddělení Kostelec nad Černými lesy se obrací na občany s žádostí o pomoc při ztotožnění dvou mužů, které zachytila kamera. Tito muži by měli mít na svědomí vloupání do stavební buňky.

Dle dosavadního šetření dva neznámí pachatelé vnikli na ohraničený pozemek staveniště v ulici Sportovní v Kostelci nad Černými lesy, a to v době od večerních sedmi hodin 31. května do ranní sedmé hodiny 1. června. Tam odstranili dva visací zámky na lodním kontejneru, který slouží jako sklad na nářadí, čímž se dostali dovnitř a z prostoru odcizili úhlovou brusku, otočný prostorový laser se snímacím zařízením, aku vrtačku se dvěma bateriemi a nabíječkou. Všechna tato náčiní byla ukryta v červených plastových kufrech.

Dosud neztotožnění pachatelé svým jednáním způsobili škodu přesahující 60 tisíc korun.

Prosíme případné svědky, kteří muže na fotografiích poznávají a mohli by nám pomoct při jejich ztotožnění, aby veškeré informace sdělili na bezplatné lince tísňového volání 158 nebo přímo kontaktovali policisty z obvodního oddělení Kostelec nad Černými lesy na lince 974 874 720 nebo na čísle 602 263 024.
 
  
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
POLICIE ČR - kariéra PÁTRÁNÍ - ODKAZY

“Děláme Kolín
bezpečný”

 
 
 

Odběr novinek


Přejete si zasílat nové zprávy do Vaší e-mailové schránky?
Stačí se zaregistrovat k odběru novinek a určit si jaká témata a oblasti Kolína Vás zajímají...
  Celkový počet uživatelů: 953037 |